Jak wybrać właściwe opakowanie kartonowe dla swoich produktów?

Przygotowanie oferowanych wyrobów do transportu albo bezpośredniej sprzedaży wymaga właściwego zabezpieczenia ich przed wysyłką. W przypadku większości produktów najlepszym sposobem na ochronę towarów jest zastosowanie odpowiedniego opakowania kartonowego. W Zielonej Górze są one dostępne w ofercie firmy iBM PACK, dostarczającej opakowania z kartonu lub tektury falistej w różnych rozmiarach, kształtach i rodzajach. Przekonajmy się, co warto wiedzieć na ten temat.

Pudełka kartonowe jako opakowania jednostkowe

Do zapakowania wielu wyrobów wykorzystuje się dopasowane do ich wielkości opakowania kartonowe, które zwykle mają postać różnego rodzaju pudeł fasonowych. Będą one doskonale chroniły zawartość przed uszkodzeniem, a często pozwolą jednocześnie na odmierzenie odpowiedniej ilości danego produktu. Można też umieścić na nich wszelkiego typu zdobienia zachęcające do zakupu od rozmaitych haseł po kolorowe nadruki. Nadają się również do wydrukowania niezbędnych informacji o zawartości, recepturze, sposobie użycia czy innych danych wymaganych przez obowiązujące przepisy. Zaletą pudełek jest możliwość doboru ich dowolnego kształtu i opracowanie takiego wyglądu, by podnosiły atrakcyjność sprzedawanych przedmiotów.

Tekturowe opakowania zbiorcze

Bezpieczny transport i przechowywanie produktów wymaga korzystania z odpowiednich opakowań zbiorczych. W przypadku większości towarów w tej roli najlepiej sprawdzą się klasyczne pudła klapowe, w których da się zmieścić sporą liczbę opakowań jednostkowych. Zaletą kartonów klapowych jest możliwość ich szybkiego i trwałego zamykania z użyciem papierowych albo zrobionych z tworzywa sztucznego taśm klejących, a w razie potrzeby także bandownic zgrzewających paski tworzywowe. Kartony są wytrzymałe na uszkodzenia oraz dobrze znoszą duże obciążenia. Co ważne, są również stosunkowo lekkie i niezbyt kosztowne. Nie ma też problemów z ich późniejszą utylizacją.